top of page
Najczęściej zadawane pytania dotyczące bazy firm
P: Baza danych firm - do czego można jej używać?
O: Bazy danych firm można używać do wszystkich działań marketingowych - wysyłka tradycyjna, emailing, telemarketing, faxmailing, voicemailing.

P: Czym się różnią biznesowe bazy danych firm od baz konsumenckich?
O: Bazy biznesowe to najczęściej zbiór firm pogrupowanych branżowo. Bazy konsumenckie to zbiór osób prywatnych wraz z ich preferencjami. Bazy konsumenckie wymagają rejestracji w GIODO oraz podlegają ustawie o ochronie danych osobowych. W bazach biznesowych także występują osoby kontaktowe. Są to zazwyczaj decydenci w firmach (dyr., właściciele, prezesi)

P: Czy można wysyłać oferty e-mailem do firm?
O: Oczywiście, można. Należy jednak ściśle przestrzegać ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.(tzw. ustawy antyspamowej.) Mówi ona o tym, że każdy właściciel skrzynki pocztowej musi wyrazić zgodę na otrzymanie oferty. Dopuszczalne jest tu wysłanie zapytania drogą elektroniczną czy daną ofertę chce od nas otrzymać. Należy jednak pamiętać by w zapytaniu tym nie było całej oferty. (w takim przypadku e-mail staje się SPAMEM)

P: Ile kosztuje baza danych firm?
O: Cena bazy danych zawsze uzależniona jest od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest wielkość bazy. Im większa baza tym cena jednostkowa niższa. (ceny zazwyczaj podawane są za 1 rekord/1 firmę). Przy największych zamówieniach ceny zaczynają się już od kilkunastu groszy za 1 rekord (dane teleadresowe, email, osoba kontaktowa...). Przy najmniejszych należy liczyć się z kosztem ok. 0,5 zł /rekord. Oczywiście można także znaleźć oferty innych dostawców po kilka groszy za rekord, ale należy sobie zadać pytanie co taka baza jest warta? I czy wogóle jest aktualizowana?

P: Co to jest użyczenie jednokrotne i czym różni się od wielokrotnego?
O: Użyczenie jednokrotne pozwala na przeprowadzenie jednorazowej akcji marketingowej. Wielokrotne - zazwyczaj nieograniczoną ilość. To pierwsze stosuje się najczęściej. Wynika to z faktu udzielania gwarancji przez dostawcę. Nie może on gwarantować aktualności bazy przez nieograniczony okres czasu. Jeżeli chcemy bazę wykorzystać kilka razy należy zgłosić to dostawcy. Istnieje szansa, że będzie on wstanie przekazywać tą samą bazę zaktualizowaną na dzień wysyłki. Zaoszczędzi to na pewno koszty zwrotów, a nie musi dużo więcej kosztować.
P: Jakie są kryteria wyboru bazy danych?
O: Kryteria doboru jakie występują w bazach b2b zazwyczaj u każdego dostawcy są podobne. Od najprostszych takich jak: grupa branżowa, kryt. geograficznych, wielkości firm, obrotów, ekd, pkd, słów kluczowych na bardziej skomplikowanych takich jak: prefiksach operatorów komórkowych, pochodzeniu kapitału, ilości komputerów, flocie samochodowej. Są to oczywiście tylko niektóre z nich. Po więcej informacji najlepiej skontaktować się z działem obsługi lub wypełnić formularz zapytania

P: Czy macie w swojej ofercie produkt "baza nowych firm"?
O: Tak posiadamy także bazę nowopowstałych firm. Trafiają one do nas w momencie rejestracji w GUS. Po weryfikacji, wzbogaceniu o numery telefonu i dane dodatkowe są gotowe do sprzedaży (zazwyczaj jest to kilka tyg.)
P: Czy baza jest zarejestrowana w GIODO?
O: Tak - nasza baza jest zarejestrowana w GIODO pod nr 121803
P:Jak dużą bazę posiadamy?
O:Na dzień dzisiejszy jedną z największych w Polsce - ok. 2 500 000 rekordów.

P:Co trzeba zrobić by otrzymać bazę?
O:Należy skontaktować się z doradcą, określić kryteria, zaakceptować warunki umowy.

P:W jakiej formie dostanę bazę?
O:Jest to zawsze format elektroniczny. Edytowalny, dostosowany do potrzeb klienta (excel, access, txt., lub inny.)

P:Czy udzielacie gwarancji na aktualność danych?
O:Jako jedyna firma na rynku udzielamy gwarancji na 100% aktualność danych

P:Jaka jest różnica pomiędzy bazą Euroadres a bazami innych konkurencyjnych dostawców?
O:Różnice przemawiające na naszą korzyść: ilość rekordów, aktualność, cena

P:Co to jest dedupliakcja?
O:Deduplikacja jest to najprosciej mówiąc porównanie najczęsciej dwóch (może być 1 lub więcej) zbiorów w celu wyeliminowania tych samych rekordów.

P:Czy posiadacie bazy konsumenckie?
O:Nie zajmujemy się tylko bazami b2b

P:Ile macie emaili w bazie?
O:Ciągle się to zmienia, ale na dzień dzisiejszy nasza baza email to ok 800 000

P:Jaka jest skuteczność baz danych?
O:Aby osiągnąć wysoką skuteczność akcji marketingowej opartej na bazie danych należy dobrze wybrać dostawcę bazy. Bardzo ważne jest też prawidłowe określenie kryteriów.
Baza telefonów komórkowych - czy możliwy jest podział na operatorów?
Tak możemy wybrać firmy z telefonami każdego z operatorów, można także wykluczać np. plusa lub orange....
bottom of page